Log in
inloggen bij Cement
Hulp bij wachtwoord
Geen account?
shop word lid
Home / Alle kennis / Nieuws

Beton met basaltbeugels verkozen tot mooiste coverfoto van 2025

6 april 2026

De cover van Cement 2025/6 is door lezers verkozen tot de mooiste van vorig jaar. Erop te zien is een betonnen proefstuk met basaltvezels, bezweken op dwarskracht.

De foto is afkomstig uit een artikel over experimenteel onderzoek naar de bijdrage van beugels van basaltvezelcomposiet aan de dwarskrachtcapaciteit, geschreven door Stefan Teeuwen en Pieter Schoutens (Witteveen+Bos).
Als alternatief voor traditionele stalen beugels kunnen beugels van basaltvezelcomposiet worden toegepast. Op de TU Delft heeft Teeuwen onderzoek gedaan naar het gedrag van betonnen balken op dwarskracht bij toepassing van deze basalt-beugelwapening. Daartoe zijn driepuntsbuigproeven uitgevoerd op zes gewapende betonbalken met verschillende beugelconfiguraties.

Het artikel ‘Dwarskrachtcapaciteit van beton met basaltbeugels’ is tijdelijk openbaar en daarmee ook toegankelijk voor niet-leden van Cement.

Hieronder een compleet overzicht van de verkiezingsuitslag:

  1. Cement 6 – 39,3%
  2. Cement 3 – 17,6%
  3. Cement 1 – 15,7%
  4. Cement 7 – 9,9%
  5. Cement 2 – 7,8%
  6. Cement 4 – 3,9%
  7. Cement 5 – 3,9%
  8. Cement 8 – 1,9%

Reacties

Cement ©2026. All rights reserved.

Deze website maakt gebruik van cookies. Meer informatie AccepterenWeigeren