Megaviaduct over A12 Megaviaduct over A12

maandag 23 november 2009 64x gelezen

Over de A12 nabij Zevenhuizen is dit weekend een megaviaduct geplaatst. Het viaduct voorziet in een nieuwe aansluiting van de N219 op de A12. Door de zeer lange prefab liggers (46,5 meter) van Haitsma Beton, heeft het viaduct geen middenpijlers nodig.

Het weglaten van middenpijlers laat meer ruimte over voor het verkeer, bevordert de doorstroming en maakt eventuele toekomstige wegconstructies eenvoudiger. De lange liggers zijn in één keer over de A12 geplaatst. In totaal heeft Haitsma Beton 18 van deze kokerbalken van 46,5 meter lang en 130 ton geproduceerd. De liggers zijn 1,60 meter hoog om de enorme overspanning mogelijk te maken.

 

Het kunstwerk bij Zevenhuizen is een van de negen kunstwerken die onderdeel zijn van de reconstructie van de A12 die Rijkswaterstaat momenteel uitvoert.

Reageren Reageren

Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















Legenda
Bij dit veld is invoer verplicht.

Cementonline is een uitgave van Aeneas.
© 2010 www.cementonline.nl - alle rechten voorbehouden.